KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13878557
*
nr 1387 8557
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på pannå, 49x39, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 18:16:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/3 18:36:08
1
100 kr
27/3 11:21:32
2
400 kr
29/3 18:04:32
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Läs mer om Josef Öberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef öberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:17
-
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12
-
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:37
-
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:43
-
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:41
*
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Läs mer om Josef Öberg
nr 1387 8557
Josef Öberg
(1890-1967), Sverige
Oljemålning, Stockholms Stadshus. Signerad. Olja på pannå, 49x39, yttermått inklusive ram: 56x46 cm
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/3 18:36:08 | 1 | 100 kr |
27/3 11:21:32 | 2 | 400 kr |
29/3 18:04:32 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Josef Öberg
Josef (Jocke) Öberg, svensk bildkonstnär född 1890, död 1967.Läs mer om Josef Öberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: josef öberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stadshuset stockholm stockholmiana stockholms stadshus stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9233 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Bro"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:17 -
9267 Oljemålning
+ häfte, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. "Byggn..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:12 -
9189 Oljemålning
Albert Krüger (1885-1965), Sverige. "Viks fiskeläg..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:06
-
9161 Oljemålning
Alexander Langlet (1870-1953), Sverige. Karoliner...//
Aktuellt bud: 4.600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:37 -
9063 Oljemålning
Arne Tegelman (1907-1981), Sverige. Signerad, sege..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:43 -
1020 Oljemålning
Ã…se Christian Danell (f. 1944), Sverige. Nakenstud..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:41